Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Systemy sterowania światłem ZAMEL

Kontakt DAC-TER Oddziały handlowe Napisz do nas: dacter@dacter.pl Sprawdź dostępność poniższych produktów w e-sklepie: dac-ter.eu
WDN-01 wyłącznik dotykowy

WDN-01 wyłącznik dotykowy 10÷14V DC, ze ściemniaczem

WDN-01/M - wyłącznik dotykowy 10-14V DC
Urządzenie WDN-01 służy do dotykowego załączania i wyłączania oświetlenia. Wyłącznik wyposażony jest w czujnik o długości przewodu 1,5 m, który łączy się z przewodzącymi elementami opraw oświetleniowych. Wyłącznik WDN-01 zasilany jest napięciem 10÷14 V DC. Posiada wyjście PWM do bezpośredniego podłączenia oświetleń diodowych oraz wyjście przekaźnikowe beznapięciowe typu NO o maksymalnej obciążalności 5 A. Wykorzystując wyjście przekaźnikowe można załączać/wyłączać dowolny odbiornik (żarówki klasyczne, halogenowe). Korzystając z wyjścia PWM poza funkcją załączania/wyłączania dostępna jest także funkcja rozjaśniania/ściemniania. Wyjście przekaźnikowe pracuje równolegle z wyjściem PWM. WDN-01 posiada niewielkie rozmiary i przeznaczony jest do montażu natynkowego. Zaleca się jego zastosowanie do sterowania oświetleniem w meblach kuchennych i łazienkowych. Można go z powodzeniem montować na materiałach łatwopalnych takich jak drewno, płyty meblowe i gipsowo-kartonowe.

* dane techniczne (pdf)

 
WDN-03 wyłącznik dotykowy

WDN-03 wyłącznik dotykowy 230V AC

WDN-03 wyłącznik dotykowy 230V AC
Wyłącznik dotykowy WDN-03 służy do dotykowego załączania i wyłączania oświetlenia. Posiada jedno wyjście napięciowe 230 V AC. Przystosowany jest do sterowania oświetleniem tradycyjnym (halogenowe, żarowe, fluerescencyjne) lub diodowym. Maksymalna moc podłączona do wyjścia wyłącznika nie powinna przekraczać 300 W (dla tradycyjnych żarówek). W przypadku niskonapięciowych źródeł światła (żarówki halogenowe 12 V AC, oświetlenie LED) do wyjścia wyłącznika WDN-03 konieczne jest podłączenie transformatora / zasilacza LED dopasowanego do mocy pobieranej przez źródło światła. WDN-03 wyposażony jest w automatyczny proces kalibracji przy zmianie miejsca podłączenia sensora lub zmianie powierzchni dotykowej. Dzięki temu sensor wyłącznika może być podłączany nawet do większych powierzchni przewodzących. Ponadto zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na bezpieczne użytkowanie wyłącznika nawet przez osoby posiadające wszczepiony rozrusznik. Wyłącznik dotykowy WDN-03 przystosowany jest do montażu na powierzchniach takich jak drewno i materiały drewnopodobne o grubości większej niż 2 mm. Wyłącznik spełnia wymagania norm zharmonizowanych w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz kompatybilności elektromagnetycznej.

Zalety WDN-03
* część elektroniczna wyłącznika zasilana poprzez zasilacz kondensatorowy (część elektroniczna wyłącznika nie jest izolowana galwanicznie od sieci 230VAC )
* izolacja galwaniczna od strony sensora zrealizowana poprzez układ kondensatorów (spełnione wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa)
* detekcja dotyku na zasadzie pojemnościowej
* zmiany pojemności wykrywane przez dedykowany układ scalony
* układ posiada automatyczną regulację wzmocnienia - dlatego jest on odporny na działanie w układzie ( profil aluminiowy + taśma LED + sonda dołączona do profilu aluminiowego)

* dane techniczne

 
WDN-04 wyłącznik bezdotykowy

WDN-04 wyłącznik bezdotykowy 230V AC

WDN-04 wyłącznik bezdotykowy 230V AC
Wyłącznik WDN-04 służy do bezdotykowego załączania i wyłączania oświetlenia. Uruchomienie wyłącznika następuje poprzez zbliżenie dłoni do powierzchni pod którą zainstalowany jest sensor. Taki sposób sterowania nie wymaga bezpośredniego kontaktu z sensorem. Z tego względu może on być zabudowany (na przykład w blacie kuchennym) i zupełnie niewidoczny dla użytkownika. Estetyka sterowania WDN-04 rekomenduje jego stosowanie w meblach kuchennych i łazienkowych. Sensor wyłącznika WDN-04 wyposażony jest w przewód o długości 2,5 m. Wymiarowo przystosowany jest do montażu w otworach o średnicy 35 mm. Sensor może być montowany w drewnie, szkle, kamieniu oraz innych materiałach z wyłączeniem tych, w których znajdują się elementy metalowe. Niezależnie od materiału przestrzeń nad sensorem nie powinna być większa niż 10 mm. Czułość detekcji zależy od materiału w którym zainstalowany jest sensor oraz głębokości jego osadzenia. Typowo zbliżenie dłoni jest wykrywane z odległości nie mniejszej niż 10 mm. Wyłącznik WDN-04 zasilany jest napięciem 230 V AC. Posiada wyjście napięciowe o maksymalnej obciążalności 300 W. Dedykowany jest do sterowania oświetleniem tradycyjnym (żarowe, halogenowe, świetlówki) oraz niskonapięciowym (halogenowe 12 V AC oraz diodowe LED). Przy sterowaniu oświetleniem niskonapięciowym wymagane jest podłączenie do wyjścia WDN-04 odpowiednio dobranego transformatora lub zasilacza. Wyłącznik przystosowany jest do montażu natynkowego z możliwością przykręcenia do powierzchni montażowej. Spełnia wymagane normy bezpieczeństwa i może być montowany na powierzchniach łatwopalnych: drewno, płyty meblowe, płyty gipsowo-kartonowe.

* dane techniczne

 

ZNN-15-12 zasilacz natynkowy 12V DC / 15W

ZNN-15-12 zasilacz natynkowy 12V DC / 15W

ZNN-15-12 zasilacz natynkowy 12V DC / 15W
Zasilacz ZNN-15-12 to profesjonalny zasilacz impulsowy o stabilizacji napięciowej 12V DC. Przeznaczony jest do montażu natynkowego. Znamionowa moc wyjściowa wynosi 15 W. Zasilacz rekomendowany jest do zasilania osprzętu należącego do grupy LEDIX (sterowniki, odbiorniki radiowe) oraz innych produktów LED zasilanych napięciem 12 V DC. Produkt posiada zabezpieczenia przeciwzwarciowe oraz przeciążeniowe, które zwiększają bezpieczeństwo jego użytkowania. Wysoka sprawność oraz bardzo mały pobór mocy w trybie czuwania sprawiają, iż jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, przeznaczone do pracy ciągłej. Zasilacz spełnia wymagania norm zharmonizowanych.

* dane techniczne

S T E R O W A N I E         R A D I O W E
Kontroler EFC-02

Kontroler EFC-02

Kontroler EFC-02 Mini po połączeniu z routerem WI-FI daje możliwość sterowania wszystkimi odbiornikami systemu EXTA FREE z poziomu urządzeń mobilnych. Poza funkcją "wirtualnych" nadajników kontroler EFC-02 Mini posiada możliwość realizacji SCEN, FUNKCJI CZASOWYCH oraz podglądu stanu czujników. Komunikacja z odbiornikami systemu odbywa się na drodze radiowej z wykorzystaniem częstotliwości 868,32MHz. Kontroler podłącza się do routera Wi-Fi przy pomocy kabla LAN zakończonego wtyczką RJ45. Konfiguracja i sterowanie realizuje się z poziomu darmowej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. EFC-02 przewidziany jest do sterowania w obrębie sieci lokalnej. Dostęp zdalny możliwy jest wyłącznie dla użytkowników, którzy posiadają stały zewnętrzny adres IP i dokonają odpowiednich przekierowań na routerze.

Kontroler EFC-02 współpracuję z m.in.:
* Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-02
* Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-04
* P-257-2 pilot 2-kanałowy
* P-257-4 pilot 4-kanałowy

* dane techniczne

 
ROP-04 radiowy sterownik 3-kanałowy

ROP-04 radiowy sterownik 3-kanałowy

Odbiornik ROP-04 został zaprojektowany z myślą o realizacji prostych funkcji sterowania w instalacjach niskonapięciowych 10÷14V. Urządzenie w połączeniu z dowolnym nadajnikiem bezprzewodowego systemu EXTA FREE umożliwia realizację funkcji załącz/wyłącz, trybu monostabilnego, bistabilnego i czasowego. ROP-04 ułatwia niezależne sterowanie maksymalnie trzema odbiornikami (obwodami). Urządzenie przystosowane jest do bezpośredniej współpracy z dowolnym oświetleniem diodowym zasilanym napięciem 10÷14V. Odbiornik posiada trzy wyjścia tranzystorowe MOSFET o maksymalnej obciążalności 2.5 A, a niewielkie wymiary obudowy umożliwiają bezpośredni montaż w puszce ø=60 mm. Produkt należy do grupy ECOLINE charakteryzującej urządzenia o niskim poborze mocy.

Odbiornik ROP-04 jest dedykowany dla:
* Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-02
* Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-04
* P-257-2 pilot 2-kanałowy
* P-257-4 pilot 4-kanałowy

* dane techniczne


 
RNK-02 radiowy nadajnik 1-klawiszowy 2-kanałowy

RNK-02 radiowy nadajnik 1-klawiszowy 2-kanałowy

RNK-02 radiowy nadajnik 1-klawiszowy 2-kanałowy
Radiowe nadajniki klawiszowe RNK-02 i RNK-04 są elementami służącymi do wysyłania sygnałów sterujących (załącz/wyłącz, ściemnianie/rozjaśnianie, podnoszenie/opuszczanie rolet okiennych, funkcje czasowe), kierowanych do odbiorników systemu EXTA FREE. Nadajniki mają formę tradycyjnego łącznika instalacyjnego. Poprzez swoje niewielkie rozmiary, niewielką wagę i elegancką formę, mogą być umieszczane na dowolnej powierzchni (także szkło, drewno, itp) oraz w dowolnej lokalizacji pomieszczenia.

Montowany bez puszki, bezpośrednio na dowolnej powierzchni
Wymiary: 90 x 80 x 11,5 mm


Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-02 jest dedykowany dla:
* Odbiornik ROP-04

* dane techniczne

   
 
RNK-04 radiowy nadajnik 2-klawiszowy 4-kanałowy

RNK-04 radiowy nadajnik 2-klawiszowy 4-kanałowy

RNK-04 radiowy nadajnik 2-klawiszowy 4-kanałowy
Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-04 jest urządzeniem nadawczym bezprzewodowego systemu sterowania EXTA FREE, przeznaczonym do realizacji funkcji sterowania takich jak: załączenie/wyłączenie, rozjaśnianie/ściemnianie, podnoszenie/opuszczanie rolet, tryb pracy czasowej. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze oraz braku konieczności podłączania zasilania zewnętrznego, może być montowany na dowolnej powierzchni, w tym na szkle, drewnie, itd.

Montowany bez puszki, bezpośrednio na dowolnej powierzchni
Wymiary: 90 x 80 x 11,5 mm


Radiowy nadajnik klawiszowy RNK-04 jest dedykowany dla:
* Odbiornik ROP-04

* dane techniczne

   
 
P-257-2 pilot 2-kanałowy / P-257-4 pilot 4-kanałowy

P-257-2 pilot 2-kanałowy / P-257-4 pilot 4-kanałowy

Pilot P-257 jest urządzeniem nadawczym bezprzewodowego systemu sterowania EXTA FREE, przeznaczonym do realizacji funkcji sterowania takich jak: załączenie/wyłączenie, rozjaśnianie/ściemnianie, podnoszenie/opuszczanie rolet, tryb pracy czasowej. Pilot posiada wygodny brelok, umożliwiający jego przenoszenie wraz z kluczami, itp.

P-257-2 pilot 2-kanałowy / P-257-4 pilot 4-kanałowy jest dedykowany dla:
* Odbiornik ROP-04

* Pilot 2-kanałowy - dane techniczne
* Pilot 4-kanałowy - dane techniczne

 


Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione