Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Fronty i płyty meblowe Cleaf

Kontakt DAC-TER Oddziały handlowe Napisz do nas: dacter@dacter.pl

Unikalne włoskie fronty - Proponujemy unikalną kolekcję płyt melaminowanych o bardzo głębokich strukturach powierzchni - 59' by Cleaf. Składa się na nią wiele dekorów podzielonych na 16 struktur powierzchni.

To, co charakteryzuje płyty Cleaf to niezwykle głębokie i wyszukane struktury powierzchni, dające zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. Kolekcja 59' by Cleaf to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu. Technologia produkcji płyt z Kolekcji 59' by Cleaf jest opatentowana, co sprawia, że do finalnego odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe. Ale nie tylko. Cechują go również praktyczne zalety - warstwa dekoracyjna płyt meblowych Cleaf jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. Stąd oferowane płyty meblowe są bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchniach czy łazienkach. Duża grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni.

Na bazie płyt Cleaf produkuje się fronty proste i ramiakowe. Ramiak frontu Cleaf ma aż 11cm szerokości. Format zamawianych frontów może być dowolny w grubości 18 mm. Grubość płyciny w przypadku frontu ramiakowego to 8 mm. Fronty włoskie są wykonane z innowacyjnych płyt, które wyróżniają się niespotykanymi na polskim rynku bardzo głębokimi i nietuzinkowymi strukturami powierzchni. Ich atutem jest także to, że doskonale imitują naturalne drewno i są jednocześnie wolne od charakteryzujących je niestabilności jak paczenie, wysuszanie czy prężenie.Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Ares - inspirowana surowością industrialnych przestrzeni struktura Ares to idealna esencja współczesnej architektury oraz trendu w projektowaniu wnętrz przy wykorzystaniu ascetycznych materiałów jak np. beton. Szorstkość, którą czujemy dotykając powierzchni płyty, zostaje uwypuklona przez światło, które współgra z surowością płyty dając zaskakujące efekty wizualne.
 


Ares FB11


Ares FB47

Ares FB03

Ares FB44Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Azimut - inspirowana jest żywą teksturą długowiecznego drzewa - Cedru, na którym czas pozostawił swój znak, niczym zmarszczki. Długie słoje drewna poddane procesowi piaskowania powierzchni w połączeniu z głęboką strukturą są świadectwem minionych czasów przez co wnoszą do współczesnych wnętrz ciepło i kojącą atmosferę. Za sprawą pełnej synchronizacji słoju ze strukturą, mamy do czynienia z idealnym produktem do zastosowań dekoracyjnych.
 


Azimut S025

Azimut zastosowanieFronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Engadina - to nowy dekor wzorowany na słojach piaskowanego drewna sosnowego. Połączenie miłego duszy retro stylu z wyrafinowaną, niezwykle głęboką strukturą, która niemal idealnie odwzorowuje naturalne drewno, jest kwintesencją filozofii charakteryzującej włoską fabrykę Cleaf. Jej wyznacznik to opracowywanie na nowo tradycyjnych wzorów. Projektanci Cleafa spoglądają ze współczesnej perspektywy na znane od pokoleń materiały i nadają im nowoczesny sznyt.
 


Engadina S060

Engadina S061

Engadina S062Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Matrix - to zaawansowany technicznie produkt. Powstał w wyniku długich prac badawczo-rozwojowych, których myślą przewodnią była chęć połączenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych z dbałością o detale, jaką charakteryzuje się rzemieślniczy pietyzm. Matrix to owoc nowoczesnego designu - zachowuje idealną równowagę pomiędzy estetyką i funkcjonalnością, pomiędzy współcześnie stosowanymi materiałami, a naturą. Wyrafinowana i głęboka struktura powierzchni przebiega wzdłuż płyty kontrastując z jej dekorem, co zachwyca nawet bardzo wymagającego odbiorcę. Płyta Matrix doskonale wpisuje się w trendy współczesnego designu.
 


Matrix LG23


Matrix LM62


Matrix zastosowanie

Matrix LG99


Matrix LM63


Matrix zastosowanie

Matrix LK48


Matrix LM64Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Millennium - inspirowana miękkim drewnem szczotkowanej Czerwonej Sosny, płyta Millennium ma niespotykaną na polskim rynku grubą strukturę pięknie załamującą światło. Nieprzewidywalny niczym płomienie układ słojów w połączeniu z nowatorską strukturą daje niesamowity efekt 3d, a z pozoru banalna biała czy czarna płyta zyskuje wiele odcieni. Kontrasty te powodują, że płyta Millennium wnosi nową jakość na rynek materiałów dekoracyjnych.
 


Millennium B011


Millennium U129

Millennium S082


Millennium zastosowanie

Millennium S083Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Nadir - niespotykana dotąd kreatywność z jaką projektanci Cleafa połączyli ze sobą geometryczne kształty, dała niebywały efekt w postaci struktury Nadir. Na powierzchni płyty długie rzędy drobnych, wypukłych kwadratów, krzyżują się z kolumnami tych samych figur geometrycznych. Choć z pozoru zarówno kwadraty, jak i koncepcja ich rozkładu wydają się banalnie, to jednak głębokość struktury oraz sposób, w jaki płyta mieni się w świetle, potrafi uwieść wszystkie zmysły odbiorcy.
 


Nadir FA68


Nadir FB05


Nadir FB15

Nadir FA97


Nadir FB07


Nadir LN01

Nadir FA98


Nadir FB10


Nadir UA99Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Pembroke - to wynik nieustających poszukiwań inspiracji w naturze. Powierzchnię, która jest wariacją nt. postarzanego dębu, zaprojektowano w taki sposób, by przez liczne detale charakterystyczne naturze - słoje czy sęki - była dla odbiorcy jeszcze bardziej intrygująca. Struktura jest zsynchronizowana z rysunkiem drewna, a za sprawą opatentowanej przez Cleafa technologii produkcji, dostarcza wielowymiarowych doznań wynikających z interakcji pomiędzy światłem a płytą.
 


Pembroke S120


Pembroke S128

Pembroke S122

Pembroke S126Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Penelope - idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Projektanci Cleafa zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem. Przyjemność, jaką daje obcowanie z tym materiałem, uwydatniono dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii. Unikalna metoda produkcji powoduje, że płyta jest nie tylko wysoce estetyczna, ale także niezwykle praktyczna i wytrzymała.
 


Penelope FA33


Penelope FA48

Penelope FA41


Penelope zastosowanie

Penelope FA45


Penelope zastosowanieFronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Primofiore - płyta Primofiore jest wzorowana na naturalniej skórze. Projektanci odpowiedzialni za ten wzór zadbali o najmniejszy nawet detal. Dlatego też niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. Primofiore jest idealnym synonimem naturalnego piękna.
 


Primofiore FB31


Primofiore UA73

Primofiore FB33


Primofiore UA97

Primofiore FB34Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Shamal - silna i zmysłowa, dająca jasny sygnał o dominującej osobowości - taka jest płyta Shamal. Płyta, której projektanci inspirowali się gorącym, suchym i często gwałtownym wiatrem występującym w rejonach Półwyspu Arabskiego. Przez swe niespotykane geometryczne kształty podkreślone bardzo głęboką strukturą, Shamal bezdyskusyjnie zajął miejsce we współczesnej historii designu, jako topowy produkt, który nie tyle można, co należy wykorzystać w eleganckich i szlachetnie urządzonych wnętrzach.
 


Shamal UA94Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Sherwood - płyta 3D w strukturze Sherwood, to imitacja drewna dębu tak doskonała, że nie do odróżnienia dla laika. Włoscy specjaliści z fabryki Cleaf biorąc w swoim laboratorium badawczym za punkt odniesienia dąb wraz z jego silną "osobowością", uzyskali strukturę, której stylistyka pozwala naturze przemówić we wnętrzach zdecydowanym i jednoznacznym językiem. Dzięki swej dominującej fakturze i kolorystyce Sherwood znajdzie swoje miejsce zarówno w klasycznych jak i współczesnych wnętrzach.
 


Sherwood B073


Sherwood S072

Sherwood S070


Sherwood U129

Sherwood S071Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Smart - to zawansowany technologicznie produkt, owoc nieustannych poszukiwań projektantów Cleafa. Z szacunkiem dla naturalnych materiałów i z pietyzmem charakterystycznym dla rzemieślniczej produkcji starych mistrzów, włoscy designerzy wykorzystują nowoczesne technologie, by tworzyć struktury wnoszące emocje do najnowocześniejszych wnętrz. Dotykając powierzchni płyty Smart mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego, choć to laminat. Sztuką nie jest bowiem „namalowanie” na płycie jakiegoś wzoru. Jest nią stworzenie materiału, którego „naturalność” będzie odczuwalna dla dotykającego.
 


Smart LG06

Smart UA08

Smart UA59Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Spigato - wzór dla "materiałowej" struktury Spigato został zaczerpnięty ze świata mody i przedstawia klasyczny tweedowy motyw, gdzie przeciwstawione sobie jasne i ciemne wzorki są „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał i ręczną robotę krawca można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd. Kod wizualny płyty Spigato daje nowe życie klasycznym trendom wzorniczym, a użytkownikowi - dzięki wykorzystanym technologiom produkcji - wielce funkcjonalny i innowacyjny materiał.
 


Spigato FA90

Spigato FA93

Spigato zastosowanieFronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Surf - delikatne kształty umieszczone na powierzchni płyty nadają jej elegancję i rytm, a jednocześnie zawsze zaskakują nienachalną grą światłocieni. Relaksujące, dyskretnie dźwięczne fale płyty Surf to doskonałe tło inspirowane cyklem natury. Wzór powstał jako efekt pracy zespołu Cleafa pod kierownictwem zaproszonego na tę okoliczność znanego projektanta Carlo Colombo. Efektem nietypowego spotkania grona profesjonalistów jest prawdziwy majstersztyk - bardzo głęboka, a jednocześnie miękka struktura stworzona ze szczególną dbałością o detale. Surf to zasłużony laureat prestiżowej nagrody „Interzum inteligent material& design”.
 


Surf B011


Surf zastosowanie

Surf U129

Surf UA08Fronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Tranche - wzór i struktura przetartego tartacznego drewna - Tranche - to dowód, że Cleaf tak samo jak na technologicznych innowacjach skupia się na unikalnej i wyprzedzającej trendy stylistyce swoich produktów. Tranche jest nie tylko odzwierciedleniem naturalnego, surowego drewna wraz z typowymi dla tego materiału rysunkami wirów, pętli czy słojów. Na płycie Tranche znać także ślady manualnej obróbki, konserwowania itp. Płyta nie dość, że jest materiałem bardzo funkcjonalnym, to przede wszystkim odciska ślad na zmysłach dając niezwykle sugestywne wrażenia wizualne i dotykowe, które podkreślają oryginalną fakturę drewna.
 


Tranche LM08


Tranche zastosowanie

Tranche LM69

Tranche zastosowanieFronty meblowe Kolekcja 59' by Cleaf

Cleaf Yosemite - struktura płyty Yosemite dosłownie schwyciła język natury i umożliwia jego zrozumienie. Refleksy świetlne podkreślają dynamiczne cechy materiału, a naturalny wygląd słojów drewna oddziałuje na zmysły dotyku i wzroku. Yosemite to struktura imitująca delikatnie spęczniałe drewno. Jest ona w pełni zsynchronizowana z kolorem, a dzięki specjalnej technice zastosowanej podczas produkcji, powierzchnia płyty wydaje się płynna i wypolerowana, przy zachowaniu nowego, charakterystycznego efektu 3D.
 


Yosemite S011


Yosemite zastosowanie

Yosemite S012


Yosemite zastosowanie

Yosemite S013Kierunek obrzeża - dla poszczególnych modeli płyt Cleaf istnieje możliwość zastosowania obrzeży: wzdłużnych (w), poprzecznych (p), gładkich (g).
Azimut (w), Engadina (w), Matrix (w,p), Millennium (w), Nadir (w,p), Pembroke (w), Penelope (w), Primofiore (w,p), Shamal (w), Sherwood (w), Smart (w,p), Spigato (w), Surf (g), Tranche (p), Yosemite (w,p)


obrzeże wzdłużne

obrzeże poprzeczne

Uwaga: Ze względu na indywidualne ustawienia monitorów, przedstawione wzory i kolory mogą różnić się od oryginalnych.

Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione